Türkiye’de Emlak Satınalma ve İşlemleri

GOLDCITY

Goldcity Real Estate size her fiyat aralığında gayrimenkul alım fırsatı sunmaktadır. Geniş portföyümüzden beğeneceğiniz bir gayrimenkulün tüm bürokratik işlemleri kendi tarafımızdan yapıldığı için hem işlem basitleşecek hem de fiyatı daha uyguna gelecektir.

Emlak alım işlemi çok zor bir işlem değildir. Hatta birçok Avrupa ülkesinden daha kolay hale getirilmiştir. Türk vatandaşı olan kişiler nüfus cüzdanı ve fotoğrafıyla tapuyu ortalama 2 iş günü içinde alabilmektedirler. Tapu'da gerekli belgeler için tıklayınız. Antalya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nde sıra beklemeden online randevu ile işleminizi hemen halledebilirsiniz ve buradan tapu harcınızı sorgulayabilirsiniz.

 
GOLDCITY

Yabancılar veya Türk vatandaşlığından çıkmış kişiler Türkiye’de askeri arazi yakınında olmadığı sürece bina ve arazi gibi emlak alımını kendi isimleri üzerine yapabilmektedirler. Satış anında yine paralarını ülke dışına transfer edebilmektedirler. Tapular Türkçe olarak alıcıya verilmektedir.

"Satış Vaadi Sözleşmesi" vaadi ile noterden yapılan gayrimenkul işlemleri yasal bağlayıcı değildir. Yargıtayın aldığı içtihat oluşturan son kararla "Tapu alınabilecek tek yer Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’dür". Başka hiç bir kuruluş, resmi kurum, noter veya kişi tapu veremez. Bu kararın ardından çoğu noter satış vaadi sözleşmesi yapmamaktadır. Ancak satış vaadini gelir kaynağı gören bazı noterler yasal düzenlemenin henüz yapılamaması dolayısıyla bu sözleşmeyi yapmaktadırlar. Goldcity Real Estate olarak tavsiyemiz "Satış Vaadi Sözleşmesi" yerine tapunuzu almanızdır.

 
GOLDCITY

Türk Vatandaşı olmayan kişiler İçin adım adım emlak alımı

Alıcı ve satıcı taraflar, Goldcity Real Estate'in hazırladığı bir satış sözleşmesini imzalayarak sürece başlanmaktadır. Bu sözleşmede gayrimenkulün anlaşılan satış bedeli, ödeme tarihleri, teslim tarihi, her iki tarafın hakları ve anlaşmaya varılan özel şartlar bulunmaktadır.

Gayrimenkul almaya karar verdiğinizde atacağınız ilk adım Türkiye’de bankada bir hesap açtırmak olacaktır. Goldcity Real Estate olarak bu konuda seve seve sizlere yardımcı olmaktayız. Bu adımdan sonra alıcı Goldcity Real Estate personeline aşağıda yazılı işlemleri yapmak için bir vekaletname verir.

  • Tapu alımı vekaleti veren kişi adına yapmak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne başvuru yapmak,
  • Ege Ordu Komutanlığı'nın olur yazısı için gerekli belge ve haritaların temini sağlamak (Yabancılar ve Türk vatadaşlığından çıkmış olanlar için yapılmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 2 ay sürer. Tüm formaliteler Goldcity Real Estate tarafından takip edilir),
  • Eğer yoksa dairenin veya evin ferdi iskanını almak,
  • Elektrik, su ve telefon aboneliklerini almak,
  • Belediye beyanı yapmaya ve vergilerini ödemek,
  • Ege Ordu Komutanlığı olur raporunun gelmesiyle tapu devrini vekaleti veren kişi adına yapmak

Alıcı vekaleti verdikten sonra tüm işlemleri en geç 3 ay içinde sonuçlandırmak Goldcity Real Estate garantisi altındadır. Goldcity Real Estate tapu takibini aracıya değil, işi "tapu takibini" olan personeline yaptırmaktadır.

  +90 242 606 17 77