خرید ملک و معاملات آن در ترکیه

GOLDCITY

Goldcity Real Estate size her fiyat aralığında gayrimenkul sunar. Geniş arşivimizden beğeneceğiniz bir gayrimenkulün tüm bürokratik işlemleri kendi tarafımızdan yapıldığı için hem işlem basitleşecek hem de fiyatı daha uyguna gelecektir.

Emlak alım işlemi çok zor bir işlem değildir. Hatta bir çok Avrupa ülkesinden daha kolay hale getirilmiştir. Türk vatandaşı olan kişiler nüfus cüzdanı ve fotoğrafıyla tapuyu ortalama 2 iş günü içinde alabilirler. Tapu'da gerekli belgeler için tıklayınız. Antalya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nde sıra beklemeden online randevu ile işleminizi hemen halledebilirsiniz ve buradan tapu harcınızı sorgulayabilirsiniz.

 
GOLDCITY

Yabancılar veya Türk vatandaşlığından çıkmış kişiler Türkiye’de askeri arazi yakınında olmadığı sürece bina ve arazi gibi emlak alımını kendi isimleri üzerine yapabilirler. Satış anında yine paralarını ülke dışına transfer edebilirler. Tapular Türkçe olarak alıcıya verilir.

"Satış Vaadi Sözleşmesi" vaadi ile noterden yapılan gayrimenkul işlemleri yasal bağlayıcı değildir. Yargıtayın aldığı içtihat oluşturan son kararla "Tapu alınabilecek tek yer Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’dür". Başka hiç bir kuruluş, resmi kurum, noter veya kişi tapu veremez. Bu kararın ardından çoğu noter satış vaadi sözleşmesi yapmamaktadır. Ancak satış vaadini gelir kaynağı gören bazı noterler yasal düzenlemenin henüz yapılamaması dolayısıyla bu sözleşmeyi yapmaktadırlar. Goldcity Real Estate olarak tavsiyemiz "Satış Vaadi Sözleşmesi" yerine tapu alınız.

 
GOLDCITY

Türk Vatandaşı olmayan kişiler İçin adım adım emlak alımı

Alıcı ve satıcı taraflar Goldcity Real Estate'nin hazırladığı bir sözleşmeyi imzalarlar. Bu sözleşmede gayrimenkulün anlaşılan satış bedeli, ödeme tarihleri, teslim tarihi, her iki tarafın hakları ve anlaşmaya varılan özel şartlar bulunur.

Gayrimenkul almaya karar verdiğinizde atacağınız ilk adım Türkiye’de bankada bir hesap açtırmak olacaktır. Goldcity Real Estate olarak bu konuda seve seve yardımcı oluruz. Bu adımdan sonra alıcı Goldcity Real Estate personeline aşağıda yazılı işlemleri yapmak için bir vekaletname verir.

  • Tapu alımı vekaleti veren kişi adına yapmak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne başvuru
  • Ege Ordu Komutanlığı'nın olur yazısı için gerekli belge ve haritaların teminine (Yabancılar ve Türk vatadaşlığından çıkmış olanlar için yapılır. Bu işlem yaklaşık olarak 2 ay sürer. Tüm formaliteler Goldcity Real Estate tarafından ücretsiz takip edilir. )
  • Eğer yoksa dairenin veya evin Ferdi İskanını almaya
  • Elektrik, su ve telefon aboneliklerini almaya
  • Belediye beyanı yapmaya ve vergilerini ödeme
  • Ege Ordu Komutanlığı olur raporunun gelmesiyle tapu devrini vekaleti veren kişi adına yapılması

Alıcı vekaleti verdikten sonra tüm işlemleri en geç 3 ay içinde sonuçlandırmak Goldcity Real Estate garantisi altındadır. Goldcity Real Estate tapu takibini aracıya değil, işi "tapu takibini" olan personeline yaptırır.

  +90 242 606 17 77