Vatandaşlık

Türk Vatandaşlığı

19 Eylül 2018 tarihinden itibaren yabancıların Türk vatandaşlığı almasına ilişkin kanunlarda değişiklik yapılmıştır. Bu değişikliklere göre aşağıdaki kriterlerden birini karşılayan ve yatırım yapan yabancılar Türk vatandaşlığına hak kazanırlar.


Türk Vatandaşlığı - GOLDCITY
  • Mülk'ün 3 yıl satılmaması şartıyla Türkiye’de 400.000 $‘lık gayrimenkul yatırımı yapmak (1 veya daha fazla mülk olabilir, önemli olan toplam değerdir),
  • Sermayesi 500.000 $ ve üzeri olan bir şirketi 3 yıl boyunca satmamak şartıyla kurmak veya satın almak,
  • 3 yıl çekilmemek kaydıyla, devlet yatırımlarına veya kamu bankalarına 500.000 $ ve üzeri yatırım yapmak,
  • Gayrimenkul yatırımı Türkiye kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak yapılmalıdır. Yabancılar, gereksinimleri karşılamak için konut mülklerine, ticari binalara, araziye veya tarım arazisine yatırım yapabilirler. Bu yatırımı yaparken, satın almakta oldukları gayrimenkulün tapularını tapu sicil müdürlüklerinde kendi adlarına devretmeleri gerekmektedir.
  • Türk vatandaşlığına başvurmak için başvuran yabancının geçerli bir oturma izni veya mavi kimlik kartına sahip olması gerekmektedir. Vatandaşlık başvurusunda bulunurken, kişinin eşi veya kocası ve 18 yaşın altındaki çocukları da onlarla birlikte başvurabilmektedir. Yani Türk vatandaşlığına başvurmak için ailede bir kişinin yatırımı yapması yeterlidir.
  • Türk vatandaşlığı için İç İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Dairesi'ne doğrudan başvurmanız mümkün değildir, tüm başvuruların yetkili avukatlar tarafından işleme alınması gerekmektedir. Başvuru, kanunun gereklerine göre tüm doğru destekleyici belgelerle yapılırsa başvuru genellikle 3 ay içinde sonuçlandırılmaktadır.
  • Türk vatandaşlığı başvurusu için gerekli belgeler arasında; pasaport, ikamet izni veya çalışma izni, başvuran kişinin fotoğrafları, doğum belgesi yer almaktadır. Daha fazla belge talep edilebilmektedir. Başvuran kişi veya kişiler, Türkiye’nin milli güvenliğine tehdit oluşturmamalıdır. Başvuruları sırasında sundukları belge ve bilgilerin doğruluğundan emin olmalıdırlar.

Goldcity Real Estate ile Türkiye’deki yatırımınızı yaparken, satış temsilciniz yolun her adımında yanınızda olacak ve Türk Vatandaşlığı başvurusu dahil tüm prosedürlerde size yardımcı olacaktır.

  +90 242 606 17 77